tumblr_mx3tpto69r1st5lhmo1_1280

21 naudinga nuoroda, kurią būtina žinoti kiekvienam keliautojui

Smalsu, kaip kaimynas Petras gali sau leisti atostogauti keturis kartus per metus vis kitoje, viena už kitą įdomesnėje, šalyje, kai tu tuo tarpu kruopščiai taupai savaitės atotostogoms Turkijoje? Ne, tavo kaimynas neslepia mokesčių nuo valstybės ir nešantažuoja savo viršininko grasindamas žmonai išduoti jo romaną su meiluže. Didžioji paslaptis ta, kad Petras apie keliones žino daugiau negu tu. Bet dabar atėjo ir tavo eilė pakuotis lagaminus naujam nuotykiui!

Sakai, neturi pinigų, nežinai kur ar kaip? Skaityk ir sužinosi…

Pasiruošimas kelionei

Nežinai, kur nori keliauti? Arba ieškai patarimų, ką įdomiausio galima nuveikti tavo svajonių mieste? Štai kelios naudingos nuorodos, padėsiančios susidėlioti kelionės planą…
TripAdvisor – puiki vieta sužinoti, kokias atrakcijas siūlo vienas ar kitas miestas, paskaityti viešbučių ir hostelių įvertinimus, išsirinkti, kokioje kavinėje pietauti skaniausia ir pan.
Lonely Planet – dar viena svetainė ieškantiems įkvepimo naujai kelionei, ieškantiems informacijos apie tai, ką galima smagaus nuveikti kitos kelionės metu ir daug daugiau.
HolidayPirates –  pigūs skrydžiai, viešbučiai, atrakcijos mieste… Geriausi skirtingų oro linijų ir kelionių organizatorių pasiūlymai vienoje vietoje!
Bomžturas – pigių skrydžių pasiūlymai, idėjos kelionėms, istorijos ir įspūdžiai įkvepiantys keliauti…

Kai jau nusprendei, kur keliausi, atėjo laikas pirkti bilietus

BlaBlaCar – reikia nusigauti iš taško A į tašką B? Čia jums padės BlaBlaCar – svetainė, padedanti keliautojams susirasti vairuotojus visoje Europoje. Dažnai pasiūlymai šioje svetainėje yra gerokai pigesni negu autobusų bilietai, be to, rizikuojate rasti puikų pašnekovą, kad kelionė neprailgtų. Ir nepatingėk pilnai sužildyti profilio informacijos ir įdėti savo nuotraukos – tai gerokai padidins tavo galimybes rasti vežėją, ypač jeigu keliauji populiariais maršrutais.
Vietinėms kelionėms Lietuvoje yra Manomaršrutas.lt – panaši į BlaBlaCar svetainė, kurioje vairuotojai dalinasi informacija apie laisvas vietas automobilyje kelionėms iš vieno miesto į kitą.
Taip pat pat nederėtų pamiršti ir kelionių autobusu. Simple express – greita ir patogu ieškantis pigiausių kainų keliaujant autobusu Europoje.
Keliaujantiems lėktuvu – Skyscanner padės rasti pigiausius bilietus į svajonių šalį. Beje, ar žinojai, kad Skyscanner į laukelį FROM įrašęs miestą, iš kurio skrisi, o į laukelį TO – Everywhere – matysi visus maršrutus iš savo miesto ir galėsi palyginti skrydžių kainas į skirtingas šalis vienoje vietoje! Tą patį padaryti tau leis ir JetMap – platforma, leidžianti žemėlapyje matyti visus skrydžių maršrutus, siūlomus pigių skrydžių bendrovių. Tiesa, pastaroji svetainė dar visai šviežia, todėl neturi kai kurių itin naudingų priedų  – na, kad ir pieškos laukelio  – bet sul aiku gal viskas susitvarkys.

jet map

Štai kaip atrodo Jet Map – kryptys ir kainos vienoje vietoje

Dar vienas patogus įrankis maršruto planavimui – Rome2Rio. Ši platforma vienoje vietoje suranda ne tik lėktuvų bilietus, bet ir kitus vežėjus – traukiniai, autobusai, keltai ir sudėlioja visus įmanomus maršrutų variantus. Tiesa, visas kainas patartina du kartus pertikrinti, nes jos ne visada atitinka realybę (nežinau, kokia sėkmė mane lydi ir kaip ilgai dar lydės, bet man vis pigiau pavyksta rasti).

Žinai kur keliausi, kaip keliausi… O ar žinai, kur miegosi?

Nenori keliaudamas švaistyti pinigų hosteliams ar viešbučiams? Nori susipažinti su vietiniais, tačiau trūksta drąsos imtis CouchSurfingAirbnb gali tapti piuikia išeitimi! Panašiai kaip ir Couch Surfinge žmonės siūlo sofas, lovas ar vietą miegmaišiui savo namuose, tačiau nebe už dyką. Patogi paieška ir krūvos atsiliepimų apie siūlomus kambarius leidžia lengvai rasti tinkamą variantą, o tai, kad šeiminkai negauna užmokesčio už svečių priėmimą iki kol svečiai nepasirodo jų tarpduryje, suteikia saugumo jausmą bijantiems, kad paskutinę minutę persigalvojus lovos savininkui teks tenkintis nakvyne ant suoliuko parke.  Taip pat galite išbandyti ir panašiu principu veikiantį HomeAway.
Trampolinn  – priimi žmones pas save, renki taškus, pelnai reputaciją… ir tada leidi surinktus taškus kelionei į savo svajonių miestą!
BeWelcome  – panaši į CouchSurfing svetainė. Siūlo ne tik permiegoti ant draugiškai nusiteikusio vietinio sofos, bet išties pasijusti laukiamu.

Taip pat visai neseniai buvo paleista dar viena alternatyva panašioms svetainėms – Trustroots. Laikas parodys, ko verta ši.

trustroots

O gal mieliau rinksiesi paprastesnį variantą ir nakvynę viešbutyje ar hostelyje? 

Booking.com gali pasiūlyti viską – nuo prabangaus viešbučio miesto centre iki pigaus hostelio truputį toliau nei miesto pakraštys. Viskas priklauso nuo poreikių bei kiek esate pasiryžę mokėti už patogumą. Tiesa, pastarąjį variantą šiame tinklapyje rasti gali būti kiek sudėtingiau, negu nakvynę gerame viešbutyje.

Hostelworld – patogiausias būdas rasti hostelį.

Ir pabaigai… 

Where My Nomads At – svetainė, jungianti keliautojus. Patogus įrankis visiems, kurie siekia kelionės metu sutikti kuo daugiau naujų žmonių – o gal net rasti kelionės draugą(-ų)! Panašiai veikai ir There I am sistema – galite išbandyti abi ir pasirinkti labiau patikusią 🙂
Cost of Living –  padės nuspręsti, kiek kišenpinigių įsidėti į lagaminą. Jeigu vis dar abejojate, galite apsilankyti ir Expatistan’s puslapyje bei palyginti pateikiamus kainų indeksus 🙂

Patiko straipsnis? Spausk ČIA ir prenumeruok Keliauningas naujienas!
O kas padėda tau susiplanuoti keliones? Pasidalink komentaruose:

4 thoughts on “21 naudinga nuoroda, kurią būtina žinoti kiekvienam keliautojui

  1. Jūsų minėtas Skyscanner labai geras, naudojamės skrydžių laikų ir kainų palyginimams. O šiaip, kelionėms po Europą vistiek pigiau nerandam, nei tiesiogiai per Ryanair ar EasyJet. Kai užsisakinėjom bilietus į Ameriką, irgi pigiausiai išėjo tiesiogiai per Norvegian Airlines. O planavimui, ką pamatyti labai geras app’as Stay.com ir puslapis spottedbylocals.com. Ne visus miestus ir vietoves galima rasti, bet iki šiol labai pravertė 🙂

    • Tiesa, pirkti bilietus labiau apsimoka tiesiogiai per pardavėjo svetainę, ne per tarpininkus. Tačiau ieškant pigių skrydžių, ypač kai tenka skristi su persėdimais (pvz. Škotija – Lietuva žiemos sezonu, kai tiesioginių skrydžių nėra) platformos, suteikiančios galimybę vienoje vietoje matyti daugelio bendrovių pasiūlymus ir sudėliojančios pigiausius variantus persėdimui – didelis gėris, taupantis daug laiko 🙂

  2. Perskaičius iš karto drąsiau keliauti būtų. Ta prasme, jei aš nieko nežinojau apie tą visą nemalonų reikalą – ieškojimą kur ką rasti (kad ir kaip tai keistai skamba), tai dabar žinau. Ačiū. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *