Mitai apie pigius skrydžius lėktuvu

 

Turbūt pastebėjote, kad internetas mirga nuo patarimų, kaip pigiau įsigyti lėktuvo bilietą ar išsirinkti oro linijas. Kai kurie tų patarimų gana praktiški ir naudingi, bet dauguma – muilo burbulai, pripūsti gandų malūnėlio. 

Ketvirtadieniais bilietai pigesni.

Visiškas mitas. Viena šitą mitą pagrindžiančių versijų – oro linijomis reguliariai skraidantys verslininkai rečiausiai keliauja ketvirtadieniais, dėl to nepasimoka laikyti didelių kainų, kai nėra didelių klientų srautų. Logikos galbūt būtų JAV rinkoje, kur populiarūs vietiniai skrydžiai tarp skirtingų miestų, tačiau tarptautiniams skrydžiams tai galioja gerokai mažiau. O štai lietuvių mėgiamas Ryanair matyt apskritai priminimo negavo…
Beje, čia verta pridurti, kad paros laikas (pvz. kai kuriuose svetainėse minima 3 valanda nakties šeštadieniais) irgi neturi nieko bendro su tikrove.

Yra nustatyta, kiek dienų iki pakilimo geriausia pirkti bilietus

Ir vėl – mitas. Toliau tęsiant ankstesnio punkto mintį – kainas reguliuoja ne paros laikas ir ne tai, kokia yra savaitės ar mėnesio diena. Skrydžiu pardavėjai kruopščiai seka bilietų pardavimus bei žmonių susidomėjimą vienu ar kitu reisu ir pagal tai koreguoja kainas. Jeigu į konkretų skrydį labai anksti bus parduota daug bilietų – logiška, kad į paklausų skrydį bilietai brangs. Jeigu pakėlus kainą pardavimai sumažės – oro bendrovė kainą vėl mažins, nes geriau parduoti daugiau pigesnių bilietų, negu kelti į dangų tuščią lėktuvą. Jeigu liko tik kelios vietos lėktuve ir daug laiko iki išskrido – oro linijos pakels kainą. Jeigu liko tik kelios vietos ir diena ar dvi išskridimo – skelbs paskutinės minutės akciją ir dideles nuolaidas, kad greičiau užpildytų tas paskutines vietas.

Perkant bilietus patariama išvalyti naršyklės sausainius (cookies) arba dar geriau – naudoti incognito režimą.

Mitas ir tai, kad avialinijų bendrovės, pastebėjusios, jog kažkuri kryptis dažnai tikrinama iš to paties kompiuterio pradeda rodyti didesnę kainą. Beje, kai pati bandžiau pasinaudoti šitu patarimu, man kaina ~ 10 € padidėjo.

Nusipirkus bilietą negalima jo perleisti kitam žmogui.

Dalinai mitas. Jeigu nutiko taip, kad dėl kokios nors priežasties negalite išvykti į kelionę ir norite, jog vietoje jūsų skirstų kitas asmuo – eikite į bendrovės, kurios paslaugomis naudojatės, tinklapį ir skaitykite, kas ten parašyta. Kai kurios bendrovės leidžia pakeisti keleivio vardą už tam tikrą mokestį, kitos tokios galimybės nesuteikia.

800px-Chennai_airport,_international_departure_lounge2

Kaip gimsta tokie mitai?

O kaip gimsta gandai? Kažkas kažką pasakė, kažkas nugirdo ir persakė, trečias užrašė su savo interpretacijomis. Ketvirtas ir penktas perrašė, kiekvienas savaip supratęs. Va jums ir  gimė mitas apie tai, kad ant jau nupirkto bilieto negalima pakeisti keleivio vardo.

Kitas variantas – kažkas atlieka tyrimą pasirinkęs niekinį metodą ir ištrimituoja rezultatus kaip didžiausią tiesą. Tada kas nors atlieka kitą tyrimą, paneigiantį pirmą, bet kadangi ten mažiau įdomi tiesa – taip ir lieka ne itin išgirsti. To pavyzdys – CheapAir.com tinklapyje.

Galiausiai, mitai gali atsirasti ir remiantis keleiviu bei oro vežėju elgesiu elgesiu specifinėje rinkoje (dažnai – vietiniai skrydžiai JAV) ir bandant šiuos dėsningumus pritaikyti tarptautiniams skrydžiams ir kitokiems regionams. Todėl vertinant patarimus, kaip sutaupyti, verta atkreipti dėmesį ir į tai, kokios šalies skaitytojams skirta ta informacija ir kokios oro linijos minimos pavyzdžiuose. Dažnai dauguma jų (pvz. Virgin Atlantic) nelabai ir skraido į Lietuvą.

Kaip atskirti mitą nuo realybės?

Dažnai daroma klaida – žmonės randa tą pačią informaciją keliose svetainėse ir automatiškai patiki. Juk keli skirtingi šaltiniai nemeluos, tiesa? Bet tiesa ta, kad dar ir kaip meluos. Tokia informacija dažniausiai rašoma ir nurašoma iš vieno blogą į kitą, iš vienos žiniasklaidos priemonės į kitą. Verčiama į kitas kalbas ir tada toliau perrašinėjama. Tokiu būdu internetas prisipildo vienodos informacijos, kuri pradeda atrodyti kaip tiesa vien todėl, kad VISI taip sako. Kaip jau minėjau – visai kaip gandai. Įdomų gandą kažkuriuo metu žmonės būna pakartoję tiek kartų, kad patys patiki.

Norite atskirti mitą nuo teisybės? Ieškokite šaltinių galinčių PANEIGTI faktą. Pvz. radote parašyta, kad Ryanair nebetikrina rankinio bagažo dydžio prie laipinimo vartų? Ieškokite atvejų ar istorijų, kuomet bagažas buvo patikrintas pastaruoju metu. Jei pavyks rasti nors vieną – mitas griuvo.

Tokios informacijos geriausia ieškoti ne spaudoje, bet keliautojų grupėse ar forumuose. Ten renkasi patyrė žmonės, dažnai visus mitus ir legendas išbandę savo kailiu. Nė nemirktelėję jie atsakys, kuo tikėti verta, o kas – tikriausias pramanas. Ir ten dažnai gausite net keletą skirtingų pavyzdžių ar istorijų, kas padės susidaryti pilnesnį vaizdą apie konkretų kelionės maršrutą, oro linijas ir situaciją.

Tai kaip gi rasti geriausią skrydžio variantą?

Ieškoti, lyginti kainas ir būti lankstiems dėl išvykimo bei grįžimo datų. Šiuo metu yra daugybė įrankių internete, kurių pagalba nebereikia gaišti savaičių ieškant pigiausio variantų – užtenka paskirti kelias valandas savo laiko vakare, ir jau turėsite bilietus į svajonių atostogas.

 

O su kokiais mitais apie skrydžius esate susidūrę jūs? Pasidalinkite komentaruose žemiau. 

Patiko straipsnis ir nori daugiau istorijų, interviu bei patarimų, padėsiančių susiplanuoti tobulas atostogas? Dabar geriausias laikas prenumeruoti mūsų naujienlaiškį. SPAUSK ČIA ir gauk visas naujienas tiesiai į savo pašto dėžutę.