Kaip susiplanuoti kelionę į Tailandą?

Pokalbis su Irute Jankauskaite

Savarankiškai keliavusi Norvegijoje ir Gruzijoje, su gidu buvusi Turkijoje ir jau tris mėnesius planuojanti kelionę į Tailandą Irutė sutiko išduoti paslaptį, į ką reikia atkreipti dėmesį planuojant tobulas atostogas ir kodėl geriau tuo užsiimti pačiam, o ne patikėti viską kelionių organizatoriui.

Kokios kelionės įsiminė labiausiai iki šiol?

Kiekviena kelionė įsiminė, net pusdienis praleistas Vienoje, kelios vasaros Norvegijoje, kiekviena kelionė man reiškia labai daug, kiekviena jų turi daug istorijų ir paliko kažką manyje. Pati mėgstamiausia šalis man Gruzija, bet įsimintiniausia tikriausiai Armėnija….ten dalyvavau mokymuose apie žmogaus teises, susirinko žmonės iš įvairių Europos ir kitų šalių, jų požiūris, gerumas paliko kažką tikro manyje.

Kokia istorija iš visų kelionių įsiminė labiausiai?

Visos turi kažką verto papasakoti, tačiau dabar į galvą atėjo istorija iš Armėnijos. Kai viena mokymuose dalyvavusi mergina, kuri nešiojo skirtingas kojines, nuolat palikdavo savo daiktus koridoriuje. Paklausus ar ji nebe sutelpa savo kambaryje, ji atsakė, kad tiesiog nori, kad tie, kuriems bus šalta, galėtų apsivilkti jos drabužius. Beje, mokymų pabaigoje ji apgailestavo, kad niekas nepasinaudojo jos rūbais.

Kaip gimė mintis didesnei kelionei?

Atsibodo popsiškumas, atsibodo tos kelių dienų išvykos, norėjosi kažko ilgesnio ir tolimesnio, norėjosi džiunglių, safarių ar….Sibiro. Po daug svarstymų pasirinkau Tailandą.

Ankstesnių kelionių akimirkos

Ankstesnių kelionių akimirkos

Kodėl pasirinkote būtent Aziją, Tailandą?

Rinkausi tarp Brazilijos, Pietų Afrikos valstybių ir Azijos. Azija nugalėjo dėl klimato, gamtos, kainų santykio. Taip pat…. labai norėjau pabūti arčiau Budizmo. Ne todėl, kad jaučiuosi mažiau krikščionė, noriu kažką keisti ar pan, bet dėl bendro savęs tobulinimo.

Ketini kelionės metu labiau pasidomėti Budizmu?

Taip, tačiau tik tiek, kiek tai galėsiu padaryti natūraliai bendraujant su žmonėmis, ypatingai noriu pabendrauti su vienuoliais. Pripažinime, jų oranžiniai kostiumai, plikos galvos, rudi kūnai ir besišypsančios akys turi kažko masinančio.

Į ką kreipėte daugiausia dėmesio planuodami kelionę?

Pradžioje susidėlioju prioritetus, kas man patinka, vietos įžymybės, ką mėgstu, ko ne, kainos, saugumas. Tada nugali tobula visuma.

Kas buvo sudėtingiausia planuojantis laiką Tailande?

Sunkiausia susitalpinti į tą trumpą laiką, kurį praleisiu ten, nes norisi padaryti labai daug. Mėgstu kai nereikia bėgti nuo vieno objekto prie kito, tiesiog tobula, jei galiu atsisėsti ant šventovės laiptų ar balto smėlio ir pasigėrėti gamtos ar architektūros stebuklu, pasimėgauti akimirka, įkvėpti tikro oro.

O kaip su nakvyne? Esi išsipirkus viešbučio kambarius ar planuoji geriau pažinti vietinę kultūrą apsistodama su CoushSurfing ar panašiomis programomis?

Nakvynės ieškosiu atvykusi į vietą. Pirmą kartą taip darysiu, tačiau Tailandas tai ne Europa, kur būtinas išankstinis planavimas. Ten kaip tik, rezervavus iš anksto, gali nusivilti, nes Tailando švaros standartai nėra Europos švaros standartai. Tad atvykusi į naują miestą pradžioje susirasiu kur gyventi, prieš tai gal panaršysiu booking.com svetainėje. Tikrai norėčiau kažkada išmėginti couchsurfingą, bet manau, kad tada esi kažkiek įsipareigojęs kitam. Galbūt nenorėsiu šnekėti su žmogumi kuris tau nepatinka, galbūt jis nemalonus ar perdėtai įkirus, nors…..gal prarandu nuostabias pažintis. Kažkada tikrai tai išmėginsiu.

Kiek laiko užtruko ir pastangų kainavo vizos, skiepai bei kitų dokumentų tvarkymas

Ansktesnių keionių akimirkos

Ansktesnių keionių akimirkos

Viiškai nieko neužtruko. Bilietus nusipirkau per tris minutes, dėl vizų turėjau neaiškumų, nes Tailande būsiu 1 valanda ir 15 minučių ilgiau nei galima, kai vizą daraisi Tailande. Tačiau pasiskambinus į Tailando karalystės konsulatą Vilniuje man pasakė, kad galiu vykti į Tailandą, ten pasidaryti vizą, ir tiesiog išvykstant, keliom valandom ankščiau atvykti į oro uostą ir viskas turėtų būti gerai, blogiausiu atveju reikės susimokti baudą, kuri yra apie 50 lt. Tai vis tiek išeina pigiau, nei man važiuoti iš Kauno į Vilnių ir ten darytis vizą trisdešimčiai dienų, kuri ir kainuoja brangiau. Skiepų darytis nesiruošiu, tikiu savo sėkme, nors ruošiuosi valgyti maistą gatvėse, suvartoti kokį kirminą ar dar ką, dėl visa ko įsimesiu angliukų.

Kokia vizų išdavimo tvarka keliaujant į Tailandą?

Tailando vizą galima pirkti Lietuvoje, ji kainuoja apie 105 lt, ji galioja 30 dienų, taip pat galima vizą gauti atvykus į Tailandą, tačiau ją galima gauti tik penkiolikai dienų ir ji kainuoja ~ 80 lt. Su savimi reikia turėti paso kopiją, dvi dokumentines nuotraukas, ir viešbučio rezervaciją arba kelionės planą. Taip pat reikia pildyti dokumentus, tokią kaip anketą. Jei neturi nuotraukų, jas už papildomą mokestį ten padaro. Kiek domėjausi, tai žymiai labiau apsimoka darytis vizą Tailande, nes net mažiau laiko užima visi popierizmai, nei kol patikrina jūsų atsivežtą iš Lietuvos

O kokie skiepai yra rekomenduojami?

Tikrai nepamenu visų, tik kiek žinau tai nuo hepatito A ir B bei vidurių šiltinės. Žinau dar, kad ten yra tokia liga Dengė, ją perneša uodai, pakyla temperatūra, gali viduriuoti ir vemti, tai tęsiasi apie savaitę, tačiau skiepų nuo to nėra.

10913606_924739237559781_835977852_n

Ką planuojate veikti Tailande ir kas nulėmė tokius pasirinkimus?

Turiu konkrečius planus 12 iš 15 ten būsimų dienų. Lankysiu šventyklas, galbūt karalių rūmus, aplankysiu zoologijos sodą, nacionalinius parkus. Plauksiu Kwai upe. Leisiuosi į vieno arba dviejų dienų turą į džiungles Tailando šiaurėje. Pietuose nardysiu, galbūt kopsiu į uolas, aplankysiu urvus, jie nuostabūs. Galbūt rasiu laiko sportui, to labai tikiuosi. Aplankysiu naktinius turgus. Veiksiu viską kas šaus į galvą ir ko tuo metu norėsis, žinoma, per daug nenukrypdama nuo savo kelionės tikslo.

Kas nulėmė, kad rinkaisi būtent šias vietas savo kelionei?

Draugų, blogerių rekomendacijos, internete matyti gražūs vaizdai, mano poreikiai. Taip pat labai padėjo kelionių organizatorių siūlomos kelionių kryptys, ten gan nemažai parašyta apie įvairias kryptis, pagooglinus dar sužinojau ir žmonių atsiliepimus. Tiesa, ne viskas taip puiku, kaip kelionių organizatoriai piešia, pavyzdžiui, pradžioje buvau sužavėta Pataja, tokia išgirta ir gan garsi vieta, tačiau kiek pabedravus su geriau Tailandą pažįstančiais supratau, kad tai visiškai ne man – turistų prikimšta, klesti sekso turizmas. Ne to važiuoju į Pietryčių Aziją.

O kodėl kelionę organizuojiesi pati, užtuot patikėjus tai kelionių organizatoriams?

Esu tik vieną kartą keliavusi su kelionių organizatorium, man tikrai patiko, daug pamačiau, per tiek laiko viena tikrai nepamatyčiau, bet daugiau tikriausiai organizatorių paslaugomis nebesinaudosiu….noriu pati susidėlioti kelionės maršrutą, tam tikrose vietose praleisti laiko tiek kiek aš noriu, o ne tiek, kiek man pasakė. Nereikia derintis prie kitų turistų. Turkijoje paprastai tiesiog bėgdavau atgal į autobusą, kad neišvažiuotų be manęs, kelis kartus buvo, kad slampinėjau, nes man buvo neįdomu.

Kokį įsivaizduoji Tailandą dabar, likus tiek nedaug laiko iki kelionės? Kokius lūkesčius jam keli?

Nėra dienos, kad neperžvelgčiau nuotraukų ar vaizdo įrašų apie Tailandą. Kokį aš jį įsivaizduoju? Labai žalią, drėgną ir saulėtą. Su daug skonių, kvapų ir šypsenų. Tikiuosi, kad ten mane sutiks kaip namuose, taip kaip sutiko Gruzijoje, kad esant reikalui paveš, o tamsią naktį apgyvendins. Tikiuosi visko ko geriausio, tiesą sakant, kelionėse man dar nieko nebuvo nutikę blogo, tad tos skmės tikiuosi ir šios kelionės metu. O jei ir kažkas nepasiseks… jei mane apgaus, neapgyvendins viešbutyje, pavėluosiu į traukinį ar miegoti trukdys girtas kaimynas, na ir kas? Aš juk būsiu Tailande, pati sau, su savo mintimis, sulauksiu ryto ir vėl viskas prasidės iš naujo. Nebijau, kad kažkas neišeis, taip tikrai gali nutikti, tačiau namų darbus esu atlikusi nuoširdžiai, esu tam pasiruošusi.

 

Patiko interviu? Nori daugiau pasakojimų iš patyrusių keliautojų bei straipsnių, padėsiančių susiplanuoti tobulas atostogas? SPAUSK ČIA ir gauk viską tiesiai į savo pašto dėžutę.

Beje, ar nori daugiau išsamesnių interviu, su gilesniu žvilgsniu į pasirengimą kelionei, kelionėse laukiančius iššūkius bei patarimus, kaip mėgautis kiekviena naujo nuotykio akimirka? Tuomet prisidėk prie naujos knygos gimimo ČIA.