4 beprotiškai įtraukiantys žaidimai, leidžiantys geriau pažinti pasaulį

Keliauti ir pažinti kitas kultūras yra viena įdomiausių veiklų iš visų, kurias galiu sugalvoti šiuo metu. Kai kurie išvyko į kelionę ir apsigyveno kelyje, kartkartėmis sustodami tai vienoj, tai kitoj vietoj. Kitiems kelionės – laisvalaikio pramoga.

Tačiau kelionės nėra vienintelis būdas pažinti pasaulį. Todėl leiskite jums pristatyti keletą puikių žaidimų, kurie tikrai praplės akiratį.

1. Turbūt žinomiausias iš tokių žaidimų – GeoGueseer

geoges

Google Street Views paremtas žaidimas, kurio esmė – klaidžiojant nežinomos vietovės gatvėmis atspėti, kuriame žemyne, valstybėje ir mieste esi. Kuo tiksliau spėji – tuo daugiau taškų gauni.

Spėjimą galima daryti remiantis įvariomis užuominomis – kelio ženklai, kuria kryptimi vyksta eismas, vietovardžiai, netgi kraštovaizdis gali būti užuomina į tai, kur tuo metu esi. Žaidimo kūrėjai pasirūpino ir tuo, kad vietovės, kuriose atsiduriate, būtų visiškai atsitiktinės (pvz. aš vieną kartą turėjau daryti spėjimą remadasi vaizdu… jūros dugne! Ką ten veikė Street Views – neklauskit manęs), taip kaskart gaunant skirtingų sudėtingumo lygių galvosūkius.

2. Smarty Pins

geoges

Dar vienas Google Maps žaidimas. Šį kartą reikia ne bandyti susigaudyti, kur esi, bet atsakyti į klausimą pažymint teisingą vietą žemėlapyje. Ar žinote, kuriame mieste buvo nudurtas Cezaris arba kuris miestas turėjo garbę net du kartus organizuoti vasaros Olimpines žaidynes? O gal teko girdėti, kuri jūra sūriausia?

Norintieji žaisti gali arba gauti atsitiktinius klausimus iš visų galimų temų, arba pasirinkti vieną iš šešių kategorijų.

Žaidimą šiek tiek palengvina tai, kad su kiekvienu nauju klausimu žemėlapis kiek pasislenka taip, kad centre būtų reikiamas regionas. Žavesio žaidimui atima tai, kad kada gana dažnai klausimai kartojasi.

3. Map Race

geoges

Bandžiau šitą žaidimą kelis kartus, ir vis gaunu ką nors Šiaurės Amerikoje. Ir dažniausiai JAV… Nors buvo pora kartų Kanada ir gal vieną kartą – Centrinė Amerika. Taigi, žaidimas labiausiai tiks tiems, kurie svajoja apie ameriką ir svajonių išsipildymą ten.

O pati esmė labai paprasta – atsiduri atsitiktinėje vietoje ir panašiai kaip per GeoGuesser bandai nustatyti kur esi iš turimų užuominų. Pagrindiniai skirtumai tarp šių dviejų žaidimų – Map Race vaizdą matai iš viršaus, taip pat programa iš karto duoda kelis galimus atsakymo variantus, kad tau pačiam nereiktų vargti ir mėtytis po visą platų pasaulį bandant nustatyti, kur esi.

4. Worl Geography Game

geogesO ar skaito šitą įrašą geografijos mokytojų, pavargusių mokiniams žemėlapyje baksnoti vis tas pačias vietas ir vis nesuprasti – negi taip sunku įsidėmėti pagrindines Europos sostines ar valstybių vėliavas?

Jei taip, pasiūlykite savo mokiniams šį žaidimuką – ir geografijos mokytis padės, ir anglų kalbos žinias pagilins.

O kuris iš šių žaidimų labiausiai patiko tau? O gal žinai kitų, įdomesnių? Pasidalink mintimis komentaruose. O tada nepamiršk užsiprenumeruoti keliauningų naujienų tiesiai į savo pašto dėžutę ir paspausti Like FB puslapyje – kad visada pats pirmasis perskaitytum šviežiausius straipsnius.