9 patarimai, galintys išgelbėti tavo kelionę

Šis straipsnis tikrai nėra skirtas tiems, kurie gyvena įstrigę namų – darbo – artimiausios Maksimos trikampyje. Jūsų pasaulis per daug mažas, kad šie patarimai būtų ko nors verti.

Taip pat mažai naudos iš straipsnio turės ir tie, kurie keliones planuoja trys mėnesiai iki išvykimo dienos, skraidyti su Ryanair – per prasta lygiai taip, kaip ir apsistoti viešbutyje kur nors toliau nuo miesto centro ir su mažai žvaigždučių. Jūsų jautriai odai hostelio paklodės šiaip ar taip per šiurkčios.

O štai visiems kitiems, kurie dievina naujas vietas ir neišbandytus maršrutus, nori pažinti pasaulį toliau savo kiemo tvoros (ir visai nesvarbu, ar susiruošė į Labanoro girią, ar į Afrikos džiungles) ir karts nuo karto susiduria su gana buitiškomis problemomis – straipsnis gali išties padėti.

1 Viena dažniausių problemų keliaujantiems – dušai. Na, jų nebuvimas. Aš svajoju, kad vieną dieną visi oro uostai bei didesnės traukinių ir autobusų stotys turės įsirengusios ne tik tualetus, bet ir dušus. Įmeti pinigėlį ir gali nuplauti kelio dulkes.

Bet kol tai tik svajonė, o žiauri realybė ta, kad kartais be dušo tenka ir labai ilgai ištverti, tenka galvoti būdus kaip apsiginkluoti prieš įvairius kūno aromatus. Čia į pagalbą atkeliauja dezinfekcinės priemonės ir aromatiniai kūno aliejai. Drėgnos servetėlės ar dezinfekuojanti rankų žele puikiai tiks atsikratyti nemalonių kvapų, o štai keli lašai kūno aliejaus ir papildomai atgaivins. Geriausiai tokiose cituacijose rinktis lengvus ir gaivius aromatus – pvz. pipirmėčių, verbenos ar citrusų.

2. Žinote tuos medžiaginius maišelius, prikimštus įvairiausių kvapių žiedlapių ir pagaliukų ir dar visko? Ilgai nesugebėjau susigaudyti, kokia galėtų būti jų tikroji paskirtis. Va, visai neseniai atėjo nušvitimas – ogi kuprinėje ar lagamine vieną tokį įkiši į neįvarių kojinių maišą, kad nemalonūs kvapai nenukeliautų į greta esantį švarių kojinkų maišelį!

3. Tuo pačiu – nepamiršk įsimesti keleto maišelių į kuprinę nešvariems rūbams ar šiaip įvairiems daiktams, kurių prisirinksi keliaudamas! Taip pat pasižvalgyk medžiaginių krepšelių, kurie gali tarnauti ir kaip skalbinių maišas, ir kaip rankinė būtiniausiems dalykams lankant miesto įžymybes, kai didžioji kuprinė ilsisi numesta hostelio kambaryje. Chico Bag ar panašus pigesnis variantas gali būti puikus sprendimas.

4. Ilgo žygio metu kuprinėje turėti kelis didelius, tvirtus šiukšlių maišus gali būti išganingas sprendimas. Netikėtai užklupus liūčiai jie puikiai tiks apsaugoti kuprinę nuo nepageidaujamos drėgmės, o jei netikėtai imtų ir pati kuprinė suplįštų, netektų visos mantos į streblę krautis.

5. Guminės šlepetės gali išgelbėti tavo pėdas nuo napageidajamo grybėlio naudojantis bendrais dušais kiek įtartinos higienos hosteliuose.

6. Vien tai, kad esate Europos didmiestyje, dar nereiškia, jog vanduo iš čiaupo tinkamas gerti. Visada prieš kelionę pasidomėkite vandens kokybe, o nuvykus – dar kartą persiklauskite vietinių.

7. Pamenate, straipsnio pradžioje minėjau pipermėčių aliejų, kuris puikiai tinka kai nėra galimybės nusiprausti po dušu? Šis aliejus gali padėti ir gerokai nemalonesniais atvejais. Dauguma tų, kuriems teko keliauti su itin ribotais finansais, anksčiau ar vėliau atsiduria hostelio kambaryje. O hostelis hosteliui nelygu – kartais galima gauti visai padorią nakvynę miesto centre už kelis eurus… o kartais gali naktį pabudęs suprasti, kad tavo lova bando tau įkąsti.
Taigi, jeigu įtariate, kad jūsų lova gali turėti nuolatinkių gyventojų, kurie nėra itin patenkinti kaiminyste ir aš tavęs bando pasidaryti sau vakarienę – pašlakstyk lovą minėtu pipirmėčių aliejumi. Bent laikinai jis turėtų visus vietinius lovos gyventojus nubaidyti į čiužinio apačią ir leisti tau išsimiegoti. Panašiai veikia ir levandos ar actas.
Beje, kilus įtarimui, kad teko nakvoti su įvairiais kitais lovos gyventojais, nepamiršk kruopščiai pastikrinti savo kuprinės – mažų mažiausiai nori vieną tokį parazitą parstepti namo. Veisiasi greitai, o išnaikinti velniškai sudėtinga.

8. Ketinate kelionėje apsistoti naudodamiesi CouchSurfing, Airbnb ar kitos panašios platformos pagalba? Šaunu! Veikiausiai ne tik gausit patogesnę lovą nei hostelyje, bet dar ir galybę patarimų, ką pamatyti miestei, o jie pasiseks – ir miesto gidą! Bet būkit pasiruošę, kad kartais ne viskas vyksta pagal planą – žmonės atšaukia rezervacijas dėl pasikeitusių planų savaitgaliuj, netikėtai atvykstančių giminančių ar kitų asmeninių priežasčių. Taigi, visada turėkite planą B. Pravartu yra susidaryti hostelių sąrašą mieste, kad iškart žinotumete kur eiti ir teirautis nakvynės arba pasidomėti kitomis alternatyvomis.

9. Keliaujate į užsienio valstybę, kur mažai žmonių kalba angliškai, o jūs pats nekalbate vietine kalba? Čia pravers užrašų knygutė ar bloknotas. Pabandykite susirasti vietinį, mokantį anglų kalbą ir paprašykite, kad jums surašytų pagrindines frazes į knygutę (pvz. “kur artimiausias toletas” arba “į kurią pusę autobusų stotis” arba “kaip nusigauti iki… “). Vietiniai veikiausiai nesugebės atsakyti anglų kalba, o tu veikiausiai nesuprasi kiniškai, japoniškai, arabiškai, ispaniškai ar kad ir kokia kalba jie kalbėtų (kitaip nereikėtų užsirašyti frazių…), bet rankos mostas į reikiamą pusę juk geriau, nei tiesiog klaidžioti ratais? Be to, niekas netrukdo to paties geradario, sutikusio užrašyti frazes, paprašyti, kad išmokytų pagrindinius žodžious ar frazes, reikiamus suprasti žmonių atsakymui.

Laikantis šių kelių paprastų patarimų nepražūsi jokio kelionėje. O gal pats naudojiesi kitais būdais palengvinti sau keliones? Žinai geresnių ir paprastesnių metodų? Pasidalink jais komentaruose po straipsniu. 

Patiko, ką perskaitei? Nori daugiau vertingų patarimų ar įkvepiančių kelionių istorijų? Spausk ČIA ir prenumeruok keliauningas naujienas tiesiai į savo pašto dėžutę. O jei vis tiek per mažai – spausk Like mūsų FB puslapyje ir mėgaukis dar didesne gausa naujienų, patarimų, nuotraukų ar naudingų nuorodų bei įdomių faktų.