Vatnajökull nacionalinis parkas, Islandija

5 išskirtinės kelionių kryptys

Aš pastoviai planuoju keliones, dėliojuosi maršrutus, kur norėčiau nuvykti, ką pamatyti… Būna, perku parduotuvėje kiaušinius ir staiga pasidaro taip liūdna, kad va šią minutę nesu kur nors Panamoje apie prie Islandijos geizerių… Kol planai virs realybe, dar teks palaukti, o belaukiant – penkios kiekvieno keliautojo vertos vietos pasaulyje.

Islandija

Šis kraštas mane traukia dėl savo gamtos – truputį atšiaurios, ir tuo pačiu truputį mistiškos. Ši sala tobulai tinka banginių stebėjimui (vasaros mėnesiais prie Islandijos krantų galima pamatyti apie 20 skirtingų banginių rūšių), taip pat čia galima rasti vienas didžiausių paukščių kolonijų pasaulyje.

Negana to, Islandija yra viena iš nedaugelio vietų pasaulyje, kur nusileidus gilyn ugnikalnio kateriu galima pamatyti, kaip atrodo prieš 4000 metų išsiveržusio ugnikalnio magmos židinys – jau neminint daugybės urvų, uolų, šiaip ugnikalnių ir dar daugiau uolų bei urvų. Ir karštųjų versmių bei geizerių.

Beje, ar žinojote, kad islandai turi pasimatymams skirtą programėlę, kur įvedę naujo pažįstamo socialinio draudimo numerį… gal pasitikrinti, ar jis netyčia nėra giminaitis? Ir ne, aš nė kiek nejuokauju. Viena visada optimistiškai nusiteikusi islandė, su kuria kartu dirbome vienoje labdaros įmonėje, net parodė tą programėlę savo išmaniajame telefone.

Kaukazo regionas

Dėl savo noro aplankyti Gruziją, Armėniją ir kitas gretimas šalis šiek tiek kalta Beata Tiškevič – Hasanova, savo FB paskyroje vis pasidalinančią kelionių įspūdžiais į vyro gimtinę. Dar labiau dėl šio savo noro kaltinų Ugnę – po interviu su ja vis nepaliauju tikrinti bilietų kainų į tą pusę ir galvoti, ką nuveikčiau, jeigu tik atsirastų galimybė ten nukeliauti.

Šis regionas patraukė mano dėmesį savo kalnais ir atšiaurumu – gerokai labiau už miškus man prie širdies yra uolos, miestai kalnuose ir dar daugiau uolų, nuo kurių žemyn kliokia purslotas krioklys. Taip pat tuo, kaip minėtos autorės aprašė vietinius žmones – nejau ten tikrai visi tokie draugiški, atlapaširdžiai ir pasirengę vieni kitiems padėti, kaip kad šios moterys pasakoja iš savo patirties? Turiu pati asmeniškai tai patikrinti ir tuo įsitikinti.

Ispanija, Montserrat kalnai

Ispanija

Šalis, kur kūrė gyveno ir kūrė Gaudi. Praėjusią vasarą ten praleidau beveik savaitę, bet man to nėra gana. Šalis per daug didelė ir įdomi, kad būtų galima ją pilnai patirti per savaitę ar kelias, to dėl vis bandau sugalvoti planą, kaip ten išvykti ilgesniam laikui, galbūt kelis mėnesius padirbėti ir tuo pačiu metu keliauti po skirtingus regionus.

Be to, šiuo metu kremtu ispanų kalbos mokslus, tad tokia kelionė tikrai praverstų gilinant žinias ir bendravimo įgūdžius.

Pietų Amerika

Šiuo atveju mane vilioja ne tiek gamta (ties pasakius, džiunglės man kelia pagarbią baimę ir nežinau, ar ryžčiausi ten skverbtis), bet kultūra, senosios civilizacijos. Be to, Pietų Amerika – ne džiungles. Tai ir kalnai, uolos, vandenynas, iš kitos pusės – kitas vandenynas… Būtų tobula susiorganizuoti kelionę per visą žemyną palei Ramųjį Vandenyną.

Sankt Peterburgas

Labai seniai, daugiau nei prieš dešimt metų, man teko lankytis Maskvoje. Miestas pasirodė labai įdomus, labai judrus, vertas dėmesio ir išties sugebėjo palikti gana stiprų įspūdį – toks vakarietiškas, bet ne visai. Ir nors dabar Rusijos giluma mane kiek baugina – kažkodėl tai atrodo kaip labai mistiškas kraštas, kurio raymybės paprastiems mirtingiesiems trikdyti nevalia – Sankt Peterburgas traukia dėl savo architektūros, paveikslų galerijų, muziejų, parkų bei baltųjų naktų.

Ir čia tik trumpa sąrašo versija. Ilgoje dar būtinai atsidurtų Kanada su savo nacionaliniais parkais ir juose lakstančiais lokiais, visada saulės kepinama Australija bei Graikija – ne Atėnai, o tie visi mažesni miestukai, tingiai išsidrėbę viduržiemio jūros pakrantėje.

O kur keliautum tu, jei galėtum dabar pat susikrauti kuprinę? Pasidalink savo mintimis komentaruose 😉 O gal trūksta įkvėpimo naujai kelionei? Tuomet prisidėk prie knygos leidybos ir jai pasirodžius būk įkvėptas iš naujo atrasti pasaulį, kuriame gyveni!